Ман Сити спечели Суперкупата на дузпи (видео)

Манчестър Сити и Севиля се срещнаха тази вечер в Пирея, Гърция, за определяне на носителя на Суперкупата на УЕФА. Днес носителят на Шампионска лига изостана в резултата, но се върна до равенство чрез Коул Палмър във втората част след което при 1:1 в редовното време видяхме и дузпи. Тук стигнахме до последната и тя бе пропусната от Севиля за победа на Сити.

В 25-ата минута днес резултатът за Севиля откри Ен-Несири, който надигра във въздуха Аке и Гвардиол за да отправи удар с глава през Едерсон след центриране на Акуня за 1:0. Сити започна да показва агресия към края на полувремето, но не изглеждаше достатъчно мотивирано.

Това се промени във втората част и в 63-ата минута Родри центрира на главата на Коул Палмър за 1:1, с което помогна тимът му да стигне дузпите, които се изпълняваха пред сектора с техни фенове:

8. Монтиел също не сбърка за 5:5;
9. Вратарят улови ъгъла на Кайл Уокър, докосна топката, но тя мина под ръката му за 6:5;
10. Неманя Гудел нацели гредата над Едерсон и пропусна - 6:5 за Ман Сити.