Хеттрик на Икарди носи победа на Интер в дербито на Милано

Интер се наложи Милан с 3:2 в сблъсъка от 8-ия кръг на Серия А. Двубоят очаквано бе доста интересен и предложи емоции на феновете по трибуните. Мауро Икарди бе точен в 27-ата минута. Кандрева нахлу отдясно и центрира остро, а връхлитащият Икарди бе точен, давайки аванс на тима си.

Сусо изравни в 56-ата минута, след като се разписа с прецизен удар от над 20 метра, като прати топката в долния десен ъгъл на Ханданович.

Икарди даде нов аванс на символичните домакините в 63-ата минута. Капитанът отне топката от Билия и комбинира с Иван Перешич, а хърватинът напредна и намери оставения сам Икарди, който с удар от воле бе точен. В 80-ата минута Бонавентура възстанови равенството, разписвайки се за 2:2.

В края Едер бе близо до гола, но ударът му бе париран. Малко след това Икарди оформи хеттрика си и крайния резултат, след като се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Перишич. Това бе 9-ти гол за звездата на Интер, като той вече гони Чиро Имобиле на върха при голмайсторите.