Дубъл на Винисиус помогна на Реал Мадрид срещу Валенсия (видео)

Приключи мачът от 27-ия кръг на испанската Ла Лига между Валенсия и Реал Мадрид. Отборите играха на стадион "Местая" във Валенсия. Мачът, който бе ръководен от съдийска бригада начело с Хесус Гил Манзано, завърши наравно - 2:2.

Домакините започнаха активно мача. И до 30-ата минута създадоха преднина от два гола. Първо в 27-ата минута Уго Дуро откри резултата на таблото. А три минути по-късно валенсианците удвоиха преднината си с усилията на Роман Яремчук.

Гостите успяха да се върнат в мача в добавеното време на първото полувреме - мадридчани намалиха разликата в резултата с гол на Винисиус Жуниор. В 76-ата минута бразилецът отбеляза дубъл  и възстанови равновесието в резултата.

След 27 кръга от испанското първенство този сезон Реал Мадрид е на първо място с 66 точки. Валенсия е на девето място с 37 точки.