Тежко гостуване за Атлетико в баската област

Стадион: "Ипуруа", Ейбар
Дата: 13.01.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Антонио Матеу

Симпатичният отбор на Ейбар продължава с отличното си представяне. Баските спечелиха с 2:1 гостуването си на последния Лас Палмас, след като осъществиха пълен обрат през втората част. Така играчите на Хосе Мендилбар са вторият най-добър отбор в Ла Лига за последните 5 кръга и третият най-силен за отминалите 10.

Освен това, Ейбар е в поредица от седем последователни мача без поражения, като в тях баските записаха седем победи. В момента тимът от едноименния град заема 7-мо място с 24 точки.

За предстоящото изпитание отсъстващи за домакините са Родригес, Рико, Леон и Арбия.

Атлетико Мадрид се поздрави с рутинна победа над Хетафе с 2:0. Благодарение на този успех мадридчани със сигурност останаха на 2-ото място в класирането на Ла Лига.

В 19-ата минута резултатът бе открит, когато Гризман изработи попадението, като даде голов пас към Анхел Корея, а аржентинецът стреля веднага с външен фалц и не остави шанс на Еми Мартинес.

Диего Коща пък отбеляза втория гол за "рохибланкос", като той падна в 68-ата минута, но веднага след това получи червен картон. Веднага след попадението играчът получи второто си официално предупреждение, като в този случай бе заради бурно изразената си радост.

Селекцията на Диего Симеоне продължава да е на 9 пункта от лидера Барселона, като "лос колочонерос" са с актив от 39 точки.

За гостуването в баската област аут за столичани поради наказания са Коща, Габи и Савич.

Прогноза: Ейбар - Атлетико Мадрид 0:1