Севиля сложи край на сензационната серия на Леганес

Сензацията Леганес не успя да продължи впечатляващата си серия в Ла Лига. Севиля се наложи с 2:1 над тима на Асиер Гаритано, който до преди този мач нямаше загуба в предишните си 6 срещи и беше допуснал общо само 3 попадения във вратата си. Резултатът на "Рамон Санчес Писхуан" откри Уисам Бен Йедер в 20-ата минута, а асистенцията бе на Пабло Сарабия.

В 48-ата минута главния съдия отсъди спорна дузпа за гостите, която в крайна сметка бе реализирана от Александър Шимановски. Едва 6 минути по-късно Севиля отново излезе напред, този път с попадение на Сарабия, който с много силен удар намери горния ляв ъгъл на вратата.

С победата севилци изпревариха Леганес и вече са 5-и във временното класиране, на 9 точки зад водача Барселона. Гостите пък са седми със 17 пункта.