Дата: 30.09.2017 г.
Час: 21:45
Съдия: Хесус Хил

Късният съботен двубой от програмата на 7-я кръг в испанската Примера Дивисион ще се състои в покрайнините на столицата Мадрид, където Леганес посреща комшиите от Атлетико.

В последния си мач от първенството "лос пепинерос" постигнаха трета победа за сезона, с която сложиха и край на поредицата от три последователни мача без успех. Този път играчите на Асиер Гартиано се наложиха с 2:0 като гости срещу Лас Палмас. Точни за Леганес бяха Бовю и Ерасо през втората част. Така "лос пепинерос" вече имат 10 точки на сметката си, които ги придвижиха до 7-ата позиция във временното класиране. Отсъстващи за домакините са Рамос, Серантес и Муньос.

Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 в дербито срещу Севиля, което се състоя на новия стадион на "дюшекчиите" "Wanda Metropolitano". Двубоят бе от програмата на 6-ия кръг на испанската Ла Лига. В първите 20 минути и двата тима бяха близо до попадение, но нацелиха греди. Резултатът бе открит в самото начало на второто полувреме. Вието опита извеждащ пас към Яник Ферейра Караско, който финтира стража Рико и изпрати топката в опразнената врата. В 70-ата минута интригата приключи, след като Гризман се пребори за една топка, която попадна във Филипе Луиш, който хитро я върна французина, който със страхотен удар опъна мрежата зад Рико.

Третият пореден успех и общо четвърти до момента изкачи "лос колочонерос" на 2-ото място във временното класиране, като хората на Диего Симеоне имат 14 точки и са на 4 от лидера Барселона. През седмицата Атлетико допусна драматична загуба с 1:2 в мача си от Шампионската лига срещу Челси. "Дюшекчиите" водеха на полувремето, но през втората част допуснаха пълен обрат и то след гол в 94-ата минута.

Прогноза: Леганес - Атлетико Мадрид 0:3