Байерн остана без успех на старта в Бундеслигата (видео)

Байерн Мюнхен не тръгна по очакван начин в първия си мач от Бундеслигата. Баварците стигнаха само до 1:1 като гости на Борусия Мьонхенгладбах на старта на сезона в германския шампионат.

Голът за домакините отбеляза французинът Аласан Плеа в 10-ата минута. Алфонсо Дейвис загуби топката, тя попадна в Ларс Щиндъл, който комбинира с Херман, а в крайна сметка тя се озова у Плеа, който с удар с левия крак направи Нойер безпомощен. В интерес на истината, още преди гола, домакините на два пъти пропуснаха да се разпишат.

На играчите на Байерн им трябваше известно време, за да се съвземат и все пак края на първата част това се случи. Звездата на тима Роберт Левандовски изравни в 42-ата минута, след подаване от Кимих.

След почивката гостите очаквано бяха по-дейни и пропуснаха доста положения, но и Борусия можеше да се поздрави с победата, ако не беше добрата изява на Нойер след удар на Щиндъл. Маркюс Тюрам също се отчете с голям пропуск пред вратата на Байерн.