Лудогорец не успя да се противопостави на Теплице

Лудогорец допусна първа загуба в зимните си контроли – 1:3 от чешкия Теплице. В мача треньорът Георги Дерменджиев пусна някои младоци, сред които Дамян Христов, Анастас Пемперски и Методий Стефанов.

Както е известно, в първите си две срещи на турска земя разградчани записаха две победи, в които отбелязаха общо шест гола - 3:0 срещу Олимпия Любляна и 3:1 срещу Ракув.

В 12-ата минута Лудогорец отправи първия си точен удар в мача. Спас Делев намери Рик Джонатан в наказателното поле и той стреля, но изпълнението му бе спасено от Ричард Лудха. Две минути по-късно отборът на Георги Дерменджиев поведе. Руан Круз и Якуб Пьотровски направиха хубаво двойно подаване, което остави бразилецът сам срещу вратаря на чешкия отбор. Круз показа голяма самочувствие и копна топката над Лудха. В 26-ата минута Теплице можеше да изравни. Играч на чешкия отбор успя да центрира хубаво от десния фланг и сложи топката на главата на Абдала Гнинг, но Симон Слуга показа отличен рефлекс и изби топката.

Четири минути по-късно Теплице стигна до изравнителен гол. След разбъркване в наказателното поле, топката попадна в краката на Петър Хронек, който стреля. При изпълнението му се получи рикошет, който не остави шансове на Слуга.

Втората част започна кошмарно за Лудогорец. Първо грешка направи Раи Насименто и Гнинг нямаше как да пропусне. След това пък младият Анастас Пемперски върна лошо назад топката към Симон Слуга, сенегалецът Гнинг отне и вкара – 3:1.

В 65-ата минута Тисера направи пропуск, а малко след това спечели дузпа за Лудогорец, след като Мицевич игра с ръка след негов удар. От бялата точка Руан Круз обаче не успя да вкара гол. Пет минути след това Теплице можеше да стигне до четвърти гол, но гредата спаси младият вратар Дамян Христов. До края на контролата темпото спадна и мачът завърши при резултат 3:1 за Теплице.