Реал с минимален аванс преди реванша срещу РБ Лайпциг (видео)

Реал Мадрид се наложи с минималното 1:0 като гост на РБ Лайпциг в първия осминафинален мач от Шампионска лига

Домакините вкараха гол още във 2-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Давид Раум от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид, Лунин излезе да боксира топката, но не се справи по най-убедителния начин. След това Шавер Шлагер стреля, Родриго изглежда покри засадата, а Бенямин Шешко вкара топката в опразнената врата. Страничният съдия маркира засада, а ВАР потвърди решението му, въпреки че останаха много сериозни съмнения около тази ситуация.

Реал Мадрид отговори с удари на Чуамени и Камавинга в 9-ата минута след центрирания, но буквално секунди по-късно домакините организираха атака, при която отново Шешко не успя да преодолее Лунин.

Втората част започна перфектно за Реал със забележително попадение на Браим Диас в 49-ата минута. Тогава той навърза трима футболисти в бяло и майсторски с левачката насочи топката в далечния ъгъл на вратата.

Реал Мадрид направи сериозен пропуск в 64-ата минута. Вили Орбан допусна груба грешка в своята половина и загуби топката, което позволи на "кралете" да организират бърза контраатака. Винисиус подаде към Родриго, който получи топката на много добра позиция в наказателното поле на домакините, но стреля неточно в аут.

Реал Мадрид бе много близо до това да вкара втори гол в 72-ата минута. Браим Диас подаде към Винисиус, който навлезе в наказателното поле и стреля покрай Петер Гулачи, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на РБ Лайпциг.

В края домакините имаха няколко добри ситуации, но не успяха да стигнат до гол и да върнат интригата.