Сити и Реал равни в Мадрид (видео)

Реал Мадрид посрещна Манчестър Сити в първата среща от полуфиналната фаза на Шампионска лига. Преди преиграването в Манчестър днес на "Сантиаго Бернабеу" двата отбора се разделиха при 1:1, като Винисиус вкара в първото полувреме, а Де Брюйне върна равенството във втората част.

Любопитно е, че до почивката Реал водеше след само 1 точен удар и xG от 0.06. "Белия балет" отстъпваше във всеки един показател и приемаше играта на съперника, а Куртоа издържа на редица опасности. Така в 36-ата минута Камавинга поде атака от своето поле, размени подаване с Модрич и организира атака, в края на която от дъгата стреля Винисиус и той го направи неспасяемо през Едерсон за 1:0.

След почивката видяхме обратната ситуация, като Реал установи контрол и редеше положения пред вратата на противника. В 67-ата минута обаче Гюндоган пусна топката около дъгата за Де Брюйне и по подобен начин на Винисиус той не остави шанс на Куртоа за 1:1.

В 90-ата минута Чуамени можеше да реши срещата, но Едерсон спаси по прекрасен начин за да запази вратата си.