Ливърпул се справи с Атлетико и на Анфийлд (видео)

Ливърпул записа втори пореден успех над Атлетико Мадрид. Преди две седмици мърсисайдци постигнаха драматична победа с 3:2 на "Уанда Метрополитано“, а днес победиха с 2:0 на "Анфийлд".

"Червените" изиграха много силно първо полувреме и заслужено стигнаха до два гола. Диого Жота откри резултата в 13-ата минута. Португалецът засече с глава прекрасно центриране на Александър-Арнолд. Осем минути след това роденият в града на Бийтълс краен защитник записа втора асистенция. Този път Арнолд центрира ниско към Мане, който засече отблизо за 2:0.

Положението за Атлетико стана още по-неприятно в 36-ата минута, когато Дани Макелие показа директен червен картон на Фелипе за нарушение срещу Мане. Първоначално решението рефера изглеждаше малко пресилено, но на повторенията се видя, че играчът на мадридчани влиза с бутонките в краката на Мане.

След почивката съдията отмени по един гол на двата тима. А в последните 20-тина минути на терена бе доста скучно. С този успех Ливърпул си осигуриха рано участието на елиминациите на надпреварата. Атлетико ще трябва да запише две поредни победи, за да излезе от тази група.