ПСЖ разкъса детелините, Байерн също с победа (видео)

Пари Сен Жермен записа впечатляващ успех над гостуващия Селтик. Французите спечелиха с категоричното 7:1, като по този начин счупиха рекорда за най-много отбелязани голове в груповата фаза на най-комерсиалния турнир. Хората на Унай Емери имат 24 попадения на сметката си, но е и факт, че отборът инкасира първия си гол от началото на надпреварата.

Малко изненадващо Дембеле откри резултата в самото начало на срещата. Хората на Брендън Роджърс обаче бързо бяха приземени. Неймар (9) изравни резултата, а до края на първата част отново бразилецът (22) бе точен, правейки обрата, а след него се разписаха още Кавани (28) и Мбапе (35). След почивката Верати (75), Кавани (79) и Алвеш (80) разкъсаха "детелините".

В другата среща от тази група Байерн се наложи с 2:1 при визитата си на Андерлехт в Белгия. Тук всички попадения паднаха през втората част. Левандовски (51) откри резултата, но малко след това Ани (63) възстанови равенството. Все пак Толисо (80) успя да донесе трите точки на своя тим.