Славия Прага нанесе първа загуба за сезона на Рома

Рома записа първа загуба в Европа през сезона, след като отстъпи 0:2 като гост на Славия Прага. Така Вълците останаха с 9 точки в група Н на Лига Европа, колкото вече има и тима от Чехия. И двата обаче имат по 9 точки, а Славия има по-добър баланс в преките мачове, след като загуби с 0:1 в Рим.

След нулева първа част, резултатът беше открит в 50-ата минута. Тогава Моймир Хитил захрани Вацлав Юречка в наказателното поле и той запази хладнокръвие, за да отбележи ниско в средата на вратата.

Последва силен период за гостите от Рим, за които в игра влезе и Пауло Дибала. Именно аржентинецът можеше да изравни, но с удар от въздуха заби топката в земята и я прати над напречната греда. След една-две минути и за другата звезда на Рома - Ромелу Лукаку, имаше шанс. Белгиецът стреля в аут от малък ъгъл.

Вместо Рома да изравни, се случи точно обратното. В 74-ата минута Лука Масопуст получи изгоден пас и с плътен шут по земя оформи крайното 2:0.