Ван Дайк: Наистина искахме да спечелим ЛЕ

Централният защитник на Ливърпул Върджил ван Дайк сподели емоциите си след отпадането на мърсисайдци на четвъртфиналите от Лига Европа от Аталанта (0:3 у дома, 1:0 като гост).

"На първо място трябва да отдадем заслуженото на съперника. Миналата седмица показахме много слаба игра, но те се показаха достойно. Те заслужаваха да продължат напред, докато ние усложнявахме положението си.

Да, опитахме, имахме своите моменти. Понякога много бързахме, защото искахме да вкараме голове. Нашите усилия днес не бяха достатъчни. Разочаровани сме, че бяхме елиминирани от турнира, защото наистина искахме да го спечелим“, заяви Ван Дайк.

Припомняме, че единственото попадение в мача Аталанта – Ливърпул падна в седмата минута, след като реферът отсъди дузпа срещу италианския тим. Дузпата бе реализирана уверено от Мохамед Салах.

Мърсисайдци продължават да се борят за шампионската титла в Англия. След 32 кръга на английската Висша лига Ливърпул събра 71 точки и в момента е на трето място.