Рома мачка, Виляреал също с победа в ЛЕ

Рома разби Сервет с 4:0 в двубой от Група G в Лига Европа и така вече има 6 точки от 2 мача в групата.

Двубоят на "Олимпико“ започна с домакински натиск, който доведе до гол в мрежата на швейцарския тим в 21-ата минута. Зеки Челик центрира добре отдясно, намирайки Ромелу Лукаку в наказателното поле, където белгиецът затвърди добрата си форма, пращайки неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Рома си реши мача в първите 14 минути на второто полувреме. Още в 46-ата минута Лоренцо Пелегрини намери Андреа Белоти в наказателното поле, където нападателят си нагласи топката и порази десния ъгъл на вратата, пазена от Жереми Фрик.

"Вълците“ вкараха трети гол в 52-ата минута, когато Челик отново центрира отдясно, а в наказателното поле Пелегрини вкара гол.   Минута преди да изтече час игра Леандро Паредес центрира добре от ъглов удар. Защитата на Сервет увисна и Андреа Белоти с глава вкара втория си гол в мача.

В друг интересен мач от Лига Европа - Виляреал се наложи над Рен с 1:0. Сьорлот вкара единствения гол за "Жълтата подводница".