Лудогорец инкасира най-кошмарната си загуба в Европа (видео)

Лудогорец записа най-кошмарната си загуба в евротурнирите. Разградчани паднаха с 1:7 като гости на Нордселанд в Дания.

Двата тима си размениха по един ранен гол чрез две дузпи. Още в самото начало топката срещна ръката на Руан Секо и бе отсъдена дузпа за домакините, която бе реализирана от Маркус Ингвартсен.

В осмата минута българите изравниха. Секо бе спънат в наказателното поле и съдията не се поколеба да отсъди дузпата. Зад топката застана Вердон и изравни резултата.

В 11-ата минута Нордселанд отново излезе напред. Падт направи груба грешка и позволи на Осман да му отнеме топката и да я прати в крайна сметка във вратата.

В 31-ата минута Даниел Свенсон изпълни корнер и намери Йепе Тверсов, който отклони топката към долния десен ъгъл на Падт за 3:1.

Българският шампион капитулира само две минути по-късно, след като датчаните се възползваха от грешка на Лудогорец в защита. Най-съобразителен бе Бенямин Нигрен.

След почивката домакините продължиха с наказателната акция.

В 68-ата минута се стигна до поредна неточност в отбраната на Луодогорец. Осман да центрира към наказателното поле, където Сон загуби ориентация и отклони топката в собствената си врата.

15 минути преди края Нигрен вкара шестия гол, а в 86-ата Расмусен оформи крайния резултат.