Ливърпул с победа над Роял Юнион (видео)

Ливърпул посрещна Роял Юнион Сен Жилоаз в срещата от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. Днес на "Анфийлд" домакините спечелиха с 2:0 за да оглавят групата с 6 точки за момента. Първото попадение вкара новата лятна покупка Гравенберх преди Жота да оформи финалния резултат.

Ливърпул започна много агресивно и направи редица положения, които не успя да вкара. Голът дойде чак в 44-ата минута когато нисък удар на Александър-Арнолд бе избит на пътя на Гравенберх и той довкара за 1:0 и това е неговият първи гол за клуба.

На почивката Юрген Клоп включи в игра Мак Алистър, Диаз, Джоунс и скоро Джо Гомез вместо Ендо, Нунез, Салах и Арнолд. В тази част голът отново дойде в самия край, като тук Жота в 92-ата минута завърши спокойно след атака на Диаз, която Садики подпомогна да достигне нападателя за 2:0.