Юве размаза Салернитана и е на 1/8-финал за Купата на Италия

В четвъртък, 4 януари, се проведе мачът от 1/8-финалите за Купата на Италия, в който се срещнаха Ювентус и Салернитана. Отборите играха на стадион "Алианц-Ювентус" в Торино и домакините постигнаха категорична победа с 6:1.

Гостите откриха резултата още в първата минута на срещата. Нигерийският нападател Чуквубуикен Иквуемеси отбеляза гол. Този гол обаче остана единственият за тима му.

Играчите на Ювентус изравниха резултата в 12-ата минута. Попадението бе дело на халфа Фабио Мирети. В 35-ата минута се разписа защитникът Андреа Камбиасо, който асистира за първия гол на домакините. Третият гол на торинци отбеляза Даниеле Ругани в 54-ата минута. В 75-ата минута защитникът на Салернината Дилън Брон прати топката в собствената си врата и направи резултата 4:1. Петият гол отбеляза 18-годишният турчин Кенан Йълдъз в 88-ата минута. Шестият гол в 90+1 минута отбеляза американският нападател Тимъти Уеа.

В 1/4-финалите за Купата на Италия Ювентус ще срещне Фрозиноне, който преди това изхвърли Наполи от турнира (4:0).