Само късмет спаси Барса от провал срещу Селта (видео)

Барселона победи Селта с 2:1 в мач от 25-ия кръг в Ла Лига. Футболистите на Шави играха слабо, но дузпа в добавеното време им позволи да се доберат до успех.

В края на първото полувреме Левандовски се отчете с отлично отиграване, с което Барса поведе в резултата. Тогава нападателят се възползва от подаване на Ямал и с мощен шут вкара за 1:0.

Почти веднага след антракта домакините се върнаха в мача. В 47-ата минута Яго Аспас изравни. Ларсен и Мингеса размениха пасове с пета. След това последният асистира на Аспас, който матира Тер Стеген и след рикошет в крака на защитника Жул Кунде – 1:1.

В добавеното време Ламин Ямал бе изритан в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Роберт Левандовски, който пропусна, но дузпата трябваше да бъде пребита. При второто изпълнение полякът остана концентриран и не сгреши, за да донесе успеха на Барсеона.