Стадион: "Сантяго Бернабеу", Мадрид
Дата: 07.11.2010
Час: 22:00
Съдия: Матеу Лахос

Реал и Атлетико излизат един срещу друг в 146-ото дерби на Мадрид на “Сантяго Бернабеу”. Мачът не е от нивото на Ел Класико, но определено приковава интерес, тъй като Лос Меренгес е основен претендент за титлата, а “дюшекчиите” са от отборите, които могат да объркат сметките на двата суперфаворита.

Реал е със 79 победи в този мач, като влиза в него като лидер в класирането на Примера след няколкото си много силни мача напоследък. В последния кръг възпитаниците на Жозе Моуриньо надиграха с 3:1 като гост Еркулес. След това дойде ред на визитата им в Милано в мач от Шампионската лига. Реал направи силен мач и поведе, но допусна обрат през втората част, за да се спаси с гол на Леон в продължението.

Атлетико започна много добре сезона в Испания и след първите два кръга изглеждаше като потенциален претендент за титлата, но последваха по-слаби игри. В последните си два мача за първенство момчетата на Кике Санчес Флорес загубиха от Виляреал с 0:2 и направиха равен с Алмерия. В четвъртък в мач от Лига Европа “дюшекчиите” надиграха с 2:1 Розенборг в Норвегия и увеличиха значително шансовете си за прогрес в Лига Европа.

За Реал Мадрид ще отсъстват обичайните контузени. Това са Кака, който все още не е играл през този сезон, както и Езекил Гарай и Фернандо Гаго.

Луис Перея е наказан за Атлетико. Серхио Асенхо и Диего Годин пропускат мача поради контузии. Хосе Антонио Рейес е под въпрос.

Реал Мадрид е абсолютен фаворит в мача, тъй като е в много по-добра форма и има далеч по-големи цели пред себе си. “Белия балет” игра добре срещу този съперник в последните няколко сезона, въпреки че не беше толкова силен, колкото е сега. Традицията бе Атлетико да взима точки от Барселона, но и тя се наруши тази есен. Все пак в едно градско дерби всичко може да се очаква, но добрият залог е на хората на Моуриньо.