Байерн си изкара яда върху Майнц, Шалке с обрат срещу Вердер

Байерн Мюнхен се наложи с категоричното 4:0 над гостуващия Майнц 05 в мача помежду си от 4-ия кръг на германската Бундеслига. По този начин баварците опитаха да се реваншират на феновете си за загубата си с 0:2 от Хофе преди седмица.

Днес Робен и Левандовски бяха героите на деня. Холандецът вкара първите два гола, а полякът - вторите две попадения. Ариен откри резултата в 11-ата минута, а в 23-ата покачи на 2:0. След почивката пък Лева направи резултата класически в 50-ата минута. Отново той порази противниковата врата в 77-ата минута и по този начин фиксира крайния резултат.

В друга интересна среща от кръга Шалке се наложи с 2:1 при визитата си на Вердер Бремен. Людовик Сане даде аванс на "Бременските музиканти" с попадение в 20-ата минута. Неговият съотборник Милош Велкович обаче си отбеляза автогол само 120 секунди след това. В 83-ата минута Леон Горецка донесе успеха на "миньорите", оформяйки крайния резултат.