ЦСКА и Ботев с незадоволително реми (видео)

ЦСКА и Ботев Пловдив не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в среща от кръга на Първа лига. Двата тима направиха нервен и интересен мач, но чисто головите положения не бяха чак толкова много.

В 23-ата минута гостите от Пловдив откриха резултата, след като точен бе Неделев от дузпа. При тази ситуация "канарчетата" организира бърза контраатака, като Виана нахлу в наказателното поле и чукна топката покрай Бодуров, като се стигна до съприкосновение между двамата и играчът на пловдивчани се строполи в наказателното поле, което бе достатъчно за рефера да отсъди спорен наказателен удар.

Малко по-късно при сходна ситуация реферът този път реши да не отсъди дузпа, но пред вратата на гостите. В 79-ата минута Лазар Марин си вкара автогол. Бранителят пробва да изчисти центриране на Кулма и промуши топката в собствената си врата. До края положения имаше и пред двете врати, но до нов гол не се стигна.

Така двата тима поделиха само по точка, което определено не ги удовлетворя с оглед на целта им в челото на класирането.