Венгер: Не ни бе лесно

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер сподели мнение за победата с 4:2 над БАТЕ в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

"Имахме експериментален състав. На терена се оказаха опитни играчи и младежи. Хареса ми как те взаимодействаха. 65 минути нашият отбор добре игра, след това момчетата се поумориха. Но като цяло съм доволен от резултата. Трябва да отбележа, че БАТЕ показа добре организирана игра и не ни бе лесно. И още. Минск е много красив град.

Джак Уилшър проведе великолепно първо полувреме. Той много се старае и мисля, че е способен да се върне на предишното си ниво. Сега Джак е в период, когато кариерата се развива възходящо. Ако не му попречат травмите, движението напред ще продължи. Надявам се, че това ще се случи.

Оливие Жиру вкара своя стотен гол за Арсенал? Поздравих го с това постижение. Не са много играчите в света, които могат да се похвалят с такова количество голове. А най-трудното във футбола е да вкарваш. За това и похвалих нападателя", заяви Венгер.