Атлетик Билбао спечели Купата на Краля! (видео)

Атлетик Билбао спечели Купата на Краля в Испания след победа на финала над Майорка с 5:3 след изпълнение на дузпи.

Редовното време и продълженията на стадион "Ла Картуха" в Севиля завършиха 1:1, а при наказателните удари баските спечелиха с 4:2 и завоюваха трофея след 40-годишно чакане.

Атлетик за последно взе Купата през далечната 1984 година, а от 13 години насам има пет загубени финала в турнира.

Майорка поведе в резултата чрез Даниел Родригес в 21-а минута след асистенция на Антонио Раийо.

След половин час игра Атлетик можеше да изравни, но вратарят на Майорка Грайф спаси удар на Гурусета. В края на полувремето Нико Уилямс прати топката в мрежата на Майорка, но попадението бе отменено заради засада.

Логичното се случи пет минути след почивката и Атлетик изравни с гол на Ойхан Сансет.

Баските владееха инициативата и отправиха 13 удара до края на редовното време, но ново попадание не падна и се стигна до продължения.

Майорка също имаше своите шансове, като веднъж гредата спаси вратата на Атлетик след удар на Санчес.

Равенството се запази и след двете продължения и изходът от финала бе решен след дузпи.

Ману Морланес и Неманя Радомир изпуснаха от бялата точка за Майорка, а с точен изстрел Алекс Беренгер сложи точка на спора и отприщи луди празненства сред феновете от Билбао.