Хеттрик на Лева помогна на Барса да победи Валенсия

Завърши мачът от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион, в който се срещнаха Барселона и Валенсия. Мачът се игра на стадион "Олимпик Люис Компани" в Барселона и завърши при резултат 4:2 в полза на каталунците.

В 22-ата минута Фермин Лопес откри резултата в мача и изведе каталунците напред.

Гостите поведоха в 38-ата минута с усилията на Уго Дуро и Хосе Луис Вай (от дузпа).

В добавеното време на първото полувреме вратарят на Валенсиан Георгий Мамардашвили получи директен червен картон за фаул от последна инстанция - той игра с ръка извън наказателното поле, попречвайки на крилото на домакините Ламин Ямал да се насочи с топката към празната врата.

През втората част нападателят на домакините Роберт Левандовски отбеляза хеттрик и донесе победата на отбора си.

Барселона събра 73 точки в 33 мача в настоящия испански футболен шампионат. Каталунският отбор е на второ място в класирането на Ла Лига. Валенсия, който има 47 точки след същия брой срещи, е седми.