Роналдо с червен картон на полуфиналите за Суперкупата на Саудитска Арабия

Кристиано Роналдо получи червен картон на полуфиналите за Суперкупата на Саудитска Арабия и предизвика възмущение с реакцията си на решението. Докато неговият отбор Ал Насър губеше с 0:2 от Ал Хилал снощи, Роналдо се сбиване с противник и го бутна на земята, за което беше изгонен в 86-ата минута.

Видеозапис показва как Роналдо свива юмрук, вдига го над главата си и прави половин крачка към съдията, който е с гръб. След това Роналдо го аплодира подигравателно и вдигна палец.

Ал Насър върна един гол в 9-ата минута на добавеното време чрез бившия играч на Байерн Мюнхен Садио Мане, но все пак загуби мача и не успя да се класира за финала за Суперкупата на Саудитска Арабия.

В спор за трофея Ал Хилал ще играе срещу Ал Итихад, който в другия полуфинал спечели с 2:1 срещу Ал Уейда в Абу Даби.

Карим Бензема вкара първия си гол за 2024-а още в първата минута на двубоя преди Абдерразак Хамдала да удвои преднината с попадение в 42-ата.

Хюсеин Ахмед Ал Иса беше точен за Ал Уехда в последните секунди, а Файкал Фаяр пропусна от дузпа в 91-ата минута.