Спортинг изравни на Порто, връщайки се от 0:2

В Порто, на стадион "Драгао", завърши мачът от 31-ия кръг на португалското първенство, в който едноименният клуб завърши наравно със Спортинг Лисабон (2:2).

Домакините поведоха с 2:0 през първото полувреме с голове на Еванилсон и Пепе. Гостите обаче успяха да осъществят почти невъзможното в самия край на срещата с усилията на шведския нападател Виктор Гьокерес. Първо в 87-ата минута той намали, а след още една минута изравни резултата.

Въпреки това домакините все пак имаха шанс да наклонят везните в своя полза. В 90-ата минута английският нападател на Спортинг Маркъс Едуардс получи директен червен картон, но Порто не успя да се възползва от численото си предимство.

Така Спортинг направи още една важна крачка към шампионската титла. Отборът на Рубен Аморим има 81 точки след 31 мача и води в класирането с пет точки пред следващия Бенфика.

Порто има 63 точки след 31 мача и е трети.