Ювентус ще изпрати Петев и Динамо с победа у дома

Стадион: "Ювентус Стейдиъм", Торино
Дата: 07.12.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Антъни Тейлър (Англия)

В много напрегнат и динамичен двубой италианският колос Ювентус съумя да постигне трудна, но много важна победа с 3:1 над Севиля като гост в група "Н" на Шампионската лига. За победата на торинци доста помогна червеният картон на Васкес от домакините в 36-ата минута. Преди това севилци бяха открили резултата чрез Николас Пареха в 9-ата минута. В самия край на полувремето "Старата госпожа" получи дузпа и завърналият се наскоро от дълго лечение Клаудио Маркизио изравни резултата. В заключителните минути на срещата Леонардо Бонучи и Марио Манджукич донесоха пълния комплект точки на своя клуб. По този начин играчите на Масимилиано Алегри се изкачиха на върха в групата и си гарантираха продължаване на 1/8-финалите в турнира. Юве е лидер с 11 точки, с 1 повече от Севиля. За последния двубой с контузии за домакините са Бонучи, Барзали, Алвеш и Пяца, а Дибала е под въпрос.

Предвожданият от Ивайло Петев тим на Динамо Загреб записа пета поредна загуба при домакинството си на Олимпик Лион в предпоследния си мач от Група "Н" на Шампионската лига. Хърватският първенец удържаше равенството 0:0 до 72-ата минута, но тогава звездата на французите Александре Лаказает донесе успеха на "хлапетата". Така "плавите" ще се опитат да не напуснат капо най-комерсиалния турнир, като съумеят да измъкнат нещо от по-именития си опонент. За визитата в Торино аут за Динамо са Антолич и Лешкович, а Жонас е наказан.

Прогноза: Ювентус - Динамо Загреб 3:0