Стадион: "Етихад", Манчестър
Дата: 23.10.2016г.
Час: 15:30
Съдия: Марк Клатънбърг

Последната загуба на Манчестър Сити от Барселона с 4:0 означаваше, че този отбор няма победа в последните си 4 мача и сега трябва да се търси отговор на много проблеми, след като и медиите започнаха да дълбаят в раните на Гуардиола.

Саутхемптън повиши формата си в последно време с преминаването на Чарли Остин в титулярната постройка. Тимът няма загуба в последните си 4 мача в Англия макар да загуби в четвъртък от Интер минимално. Последните 5 гостувания на "Етихад" бяха загубени от "светците" и те ще търсят подобрение в статистиката в удобен момент.

Откъм състави, Бакари Саня остава контузен за домакините още от паузата за национални срещи, а сега и Пабло Сабалета е поставен под въпрос, което може да остави тима без типичен десен бек. Така Пеп отново може да заложи на трима в защита. Скоро се очаква и завръщането на Венсан Компани в отбора.

Саутхемптън има доста проблеми с контузените Гардос, Пиед, Соарес и Лонг. Редмънд и Бертран също са поставени под въпрос, което може да доведе до дебютния старт на новото попълнение Софиан Буфал.

Двата отбора притежават огромна огнева мощ, макар спадът във формата на Агуеро да му донесе няколко мача като резерва и да започнаха слухове за продажбата му. В лицето на Остин гостите имат най-добрия играч по статистика голове към игрови минути, което ще доведе до проблеми на неустановилия се още Браво за домакините.

Прогноза: Манчестър Сити - Саутхемптън 2:2