Пулев спечели интернационалната титла на Световната боксова асоциация

Кубрат Пулев спечели интернационалната титла на Световната боксова асоциация в тежка категория след победа над украинеца Ихор Шевадзуцкий с единодушно съдийско решение.

Пред над 8000 зрители в "Арена София" Пулев надигра в главния мач от галавечерта противника си с резултат от 117:111.

За Пулев победата е 31-ва в 34 мача като професионалист, като той има и три загуби. За Шевадзуцкий поражението е едва второ в 13 срещи, като той има 11 победи.

Срещата между 42-годишния Пулев и 34-годишния Шевадзуцкий започна предпазливо.

Играта се раздвижи в началото на втория рунд, но нито един от двамата спортисти нямаше предимство.

В шестия рунд у Шевадзуцкий започна да се вижда умора и той все по-често изоставаше при размените на удари. Пулев пък бе по-маневрен на ринга с всяка изминала минута притискаше съперника си все повече.

Минута след началото на осмия рунд българинът пласира доста тежък десен прав удар в лицето на украинеца, който обаче някак съумя да се задържи на крайници.

Шевадзуцкий събра сили в последните три рунда, само че не съумя да навакса изоставането си.