Чжан е първият китаец, класирал се за 3-ти кръг на домашен турнир

60-ата ракета на света, китайският тенисист Чжан Чжижен победи Томас Ечевери във втория кръг на Мастърса в Шанхай. Мачът продължи 2 часа 27 минути и завърши в полза на Джан при резултат 4:6, 6:3, 6:4. С тази победа Джан стана първият китайски тенисист, достигнал третия кръг на домашен турнир.

"Загубих в първия сет. Казах си: все още имам шанс във втория сет. Просто се опитвах да задържа подаването си и да видя дали мога да го пробия. В първия сет моят ответен брейк не се материализира, така че промених малко тактиката си и, разбира се, се радвам, че спечелих мача.

Това е първият ми опит. Всичко е ново. Просто се опитвам да го приема, защото не е лош резултат. Така че защо просто да не го приемем такъв, какъвто е и да му се насладим?“, заяви Джан.

В следващия кръг китаецът ще се срещне с американеца Брандън Накашима, който победи петата ракета на света Холгер Руне.