Децата на Лудогорец U14 вдигнаха купата на БФС (видео)

Децата на Лудогорец U14 спечелиха турнира за Купата на Българския футболен съюз. "Орлетата" надделяха над Славия (София) с 1:0. Финалният сблъсък се изигра на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Юношите на Лудогорец показаха нокти, разпериха криле и заслужено вдигнаха трофея. Победният гол за "зелените" реализира Ахмед Якуб още в 12-тата минута на срещата.

В началните минути на решаващия сблъсък столичани създадоха опасни ситуации за Лудогорец след статични положения. През цялото време мачът се задържа двуостър, като не липсваха атаки и към двете врати. Момчетата на Емилиян Петров и Димчо Ненов обаче демонстрираха отлични умения както в атака, така и в защита, с което опазиха мрежата си суха, а с това си осигуриха победата в мача, както и трофеят.

Момчетата бяха дисциплинирани, играха на високо ниво, с което успяха да задържат резултата и изпълниха поставените задачи, коментира гордият старши треньор на Лудогорец U14 Емилиян Петров.