Партизан и ЦСКА Москва със загуби в ШЛ

Сръбският гранд Партизан допусна поражение с 0:1 при визитата си на БАТЕ Борисов (Беларус) в първа плейофна среща за класиране в груповата фаза на Шампионската лига. Българският нападател Валери Божинов стартира като титуляр за "гробарите". Той обаче беше сменен в 54-та минута, малко след като отборът му беше останал с десет души на терена заради червен картон на Марко Йевтович. Другият българин в състава на сърбите - Иван Бандаловски, беше в групата, но не се появи на терена.

В 75-та минута падна единственото попадение, след едно центриране от корнер, при което Михаил Гордейчук с глава прониза стража на гостите.

В същото време Спортинг записа домакинска победа с 2:1 над ЦСКА Москва. Българският играч на руснаците Георги Миланов не бе титуляр, но се появи в игра 15 минути преди края при резултат - 1:1. Гутиерес откри резултата след 12 минути игра, а Сейду Думбия  изравни пет минути преди почивката. Крайният резултат оформи Слимани в 82-ата минута.