Пелегрини: Нямам обяснение за случващото се

Н. Гавазов

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини разказа за причините за поражението с 2:1 от ЦСКА Москва в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Чилийският специалист призна, че отборът му не играе добре през последните няколко седмици.

"Трудно ми е да разбера, защо играхме толкова лошо от самото начало на мача. Силно нервничихме, допуснахме два елементарни гола - отборът просто не игра. Нямам обяснение защо така се получи. Всички наши лидери проведоха слаб мач. Много странно. И това се отнася не само за мачовете от Шампионска лига - през последните седмици ние не играем на обичайното си ниво. Не мога да си обясня причините за случващото се, но в най-близко време трябва да се справим с всички трудности. Липсва ни увереност. Не мисля, че изгонванията предрешиха изхода на мача. Ние дори до почивката не бяхме себе си. Играчите загубиха увереност, ще трябва чрез ежедневни разговори и тренировки да излезем от кризата. Не бива да смятаме, че вече сме излезли от турнира, макар че математиката говори за обратното. Трябва да се постараем да се върнем на предишното си ниво", заяви Пелегрини.