Сересо: Малка грешка, а може би съдията ни лиши от победата

Н. Гавазов

Президентът на Атлетико Енрике Сересо коментира финалната среща от Шампионска лига срещу Реал Мадрид. Както е известно, "дюшекчиите" бяха на минута от това да спечелят мача, но голът на Серхио Рамос вкара двубоя в продълженията, в които Реал отбеляза още три попадения.

"Преди 40 години загубихме точно при такива обстоятелства и изпуснахме ценната титла. Този път нашите футболисти играха блестящо в продължение на 93 минути. Ударът на Рамос можеше да мине и горе, и долу, и през средата. Стигнахме до финала без нито едно поражение в Шампионска лига. Една малка грешка ни лиши от победата. Или съдията, който даде продължение от пет минути, а не три, както се полага в такива случаи. Влизаме в историята като отбор, който е загубил с 4:1, но на практика това е равенство. В съблекалнята играчите бяха зашеметени от толкова впечатляващ сезон - те не могат да повярват на случилото се. Но ние се научихме да губим и да побеждаваме. Победи град Мадрид. Победи отборът с повече късмет. И късметът се оказа много важен, защото и двата съперника изглеждаха достойно", заяви Сересо.