Челси взе шесто място с победа

Челси посрещна Борнемут в последния кръг от Висшата лига за 2023-24 г. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 2:1 за да останат 3 точки над Нюкасъл Юнайтед и последното място за европейските турнири. Феноменален гол днес вкара Кайседо рано в срещата, напомняйки за легендарното попадение на Дейвид Бекъм от централната линия.

Кайседо откри в 17-ата минута когато вратарят излезе и изби една топка към средата на терена, Кайседо овладя и стреля зад линията на центъра право във вратата за 1:0. До почивката обаче противникът надигра и имаше десетина положения и близо единица очаквани голове, до които не стигна.

Така в 48-ата минута Челси отново изненада след пропуск на другата врата и Стърлинг оформи 2:0 след двойно с Палмър. Само минута след това обаче Борнемут се реабилитира чрез Юнал, който се справи с Кукурела и стреля в Бадиашиле преди топката да прескочи вратаря за 2:1.