Арсенал не победи Борусия като гост (видео)

Арсенал не започна пътя си в Европа с победа срещу Борусия Дортмунд днес. Този мач за Шампионска лига завърши с резултат 1:1, като англичаните водеха до самия край. Мачът обаче предлагаше отворен футбол, като и двете страни се стараеха да отбележат. Второто полувреме принадлежеше изцяло на домакините от Дортмунд, които заслужено взеха своето.

Първото полувреме бе по-сполучливо за Арсенал. Голът падна в самия край - 43-ата минута, като Робин ван Перси вкара. Той прекъсна пас като чукна топката към Уолкот. Той от своя страна му върна жеста и Перси вкара за 1:0. В 33-ата минута нападателят можеше да вкара още по-рано в мача, но ударът му бе спасен.

През второто полувреме домакините намериха себе си и започнаха да натискат Арсенал от самото начало. В 61-ата минута обаче Жервиньо можеше да вкара второ попадение за своите. Последваха множество ситуации за гол във вратата на Арсенал. Те се справяха с атаките на Дортмунд до 88-ата минута обаче. Тогава Иван Перисич вкара изключителен гол от воле с ляв крак извън наказателното поле. Така срещата завърши при равен резултат.