Италия и Хърватия се изпепелиха с равенство

Италия и Хърватия не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в квалификация. Двубоят ще се запомни повече с това, че бе прекратен, след като в средата на второто полувреме започнаха ексцесии, провокирани от агитката на гостите.

Срещата на "Сан Сиро" за кратко бе прекъсната и през първата част, но органите на реда потушиха проблема с хвърлените факли по терена. След почивката обаче последва нова канонада от димки и бомбички. Последва намеса на италианската полиция, което доведе до бой в сектора за гости. Играта бе спряна за по-дълъг период от време, но след пак малко по-късно двубоят бе подновен.

Иначе Антонио Кандрева откри резултата за Италия в 11-ата минута, но само четири по-късно Иван Перишич изравни. Така двата тима ще разделят по точка в групата, в която е и отборът на България.