Грузия се класира за финалите на Евро 2024

Завърши финалният мач от Път С на квалификационния етап на Европейското първенство 2024 между националните отбори на Грузия и Гърция. Срещата се проведе на стадион "Борис Пайчадзе" (Динамо Арена) в Тбилиси (Грузия).

На отборите не им достигнаха 90 минути редовно време и 30 минути продължения, за да открият резултата. Основно играта се водеше в средата на терена, с много борба.

След почивката гърците повече владееха топката, но само толкова.

При дузпите Грузия се оказа по-силна - 4:2.

За домакините точни бяха Кочорашвили, Давиташвили, Двали и Квеквескири. Пропусна Микаутадзе. Точни за гостите бяха Масурас и Бухалакис, а пропуснаха Бакасетас и Гиакомакис.

Така националният отбор на Грузия ще участва в груповата фаза на Европейското първенство през 2024 г. Гърция отпадна от турнира.

Припомняме, че в полуфиналите на Път С отборът на Грузия победи Люксембург с 2:0. Националният отбор на Гърция победи Казахстан - 5:0.