Аржентина изхвърли Бразилия на 1/4-финалите на Мондиал 2023 U17

Приключиха 1/4-финалите на Мондиал 2023 U17, в които се срещнаха националните отбори на Бразилия и Аржентина. Отборите играха на международния стадион "Джакарта" в Джакарта, Индонезия. Националният отбор на Аржентина победи с 3:0 и достигна до полуфиналите на турнира.

Халфът Клаудио Йеремиас Ечевери отбеляза хеттрик за аржентинците. Той се разписа в 28-ата, 58-ата и 71-ата минута.

В 1/2-финалите на Световното първенство националният отбор на Аржентина ще се срещне с националния отбор на Германия, който преди това победи Испания с минимален резултат (1:0). Мачът ще се играе на 28 ноември. В останалите четвъртфинални мачове от Световното първенство утре, 25 ноември, ще играят Франция и Узбекистан, както и Мали и Мароко.

Финалът на Мондиал 2023 ще се проведе на 2 декември. Мачът започва в 14:00 часа българско време.