Нидерландия се класира за финалите на Евро 2024

Завърши мачът от 9-ия кръг на група B на квалификационния етап за Европейското първенство 2024, в който се срещнаха националните отбори на Нидерландия и Ирландия. Отборите играха на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам (Нидерландия). Домакините успяха да извоюват минимална победа – 1:0.

Единственото попадение в мача бе дело на нападателя на "оранжевите" Воут Вегхорст. Той успя да се разпише в 12-ата минута след пас на защитника Стефан де Врий.

След днешния мач нидерландският национален отбор успя да се класира предсрочно за Евро 2024. Отборът е на втора позиция в класирането на група В с 15 точки в девет кръга. Ирландия е на предпоследно, четвърто място, като спечели шест точки след подобен брой срещи.