Шахтьор би Партизан, Тулуза и Брюж не се победиха

.

Шахтьор разби Партизан с 4:1 в мач от Група J на Лига Европа. Укринците доминираха през целия мач и логично стигнаха до победата.

В 24-та минута Ломич откри головото шоу, като си отбеляза автогол за 1:0. В 38-та минута Луиш Адриано удвуи преднината на домакините. През втората част Жадсон и Ракидский довършиха сърбите съответно в 54-та и 67 минути. До края на мача имаше време за почетно попадение за Партизан. Негов автор бе Ляич в 86-та минута.

Шахтьор 4:1 Партизан

1:0 Ломич (авт.) - 24

2:0 Луив Адриано - 38

3:0 Жадсон - 54

4:0 Ракидский - 67

4:1 Ляич - 86

В другия мач от групата отборите на Тулуза и Брюж завършиха 2:2. Първото полувреме не предвещаваше толкова голове след като завърши без отбелязано попадение. През втората част на мача зрителите станаха свидетели на четири попадения. В 53-та минута Аклала изведе гостите напред в резултата, но само две минути по-късно Сисоко изравни. В 84-та минута кошмарът на ЦСКА Андре-Пиер Жиняк вкара за 2:1, но в самия край на мача Персич вкара за крайното 2:2.

ТУЛУЗА - КЛУБ БРЮЖ 2:2

0:1 Акпала - 53

1:1 Сисоко - 55

2:1 Жиняк - 84

2:2 Персич - 90