Рапид изхвърли сензационно Астън Вила от Лига Европа

.

Астън Вила победи Рапид Виена у дома с 2:1, но заради гола, който допусна във вратата си, не успя да се класира в групите на Лига Европа и приключи безславно участието си в евротурнирите.
В първия мач Рапид успяха да победят като домакин с 1:0 и днес успяха да отбележат така важния гол на чужд терен и да отстранят отбора на Стилиян Петров.
Мача започна много добре за Стенли и Вила като в 32-ата мин. англичаните получиха правото да изпълнят дузпа, но Ашли Йънг пропусна.Шест минути по-късно обаче съдията отново посочи бялата точка и Джеймс Милнър бе точен за 1:0.
Джон Корю в 52-а покачи на 2:0, но в 76-а минута Желявич вкара безценния гол за своите, а до края Вила не успя да стигне до трето попадение и така се прости с амбицийте си да играе в групите на Лига Европа.