Домо титуляр, Херта в групите на Лига Европа

.

Валери Домовчийски започна титуляр при победата на Херта с 3:1 над Брьондби. След общ резултат 4:3 немците успяха да елиминират датчаните. Българският нападател остана на терена до 60-та минута, когато бе заменен.

Мачът вървеше при резултат 0:0 до 51-та минута, когато гостите от Брьондби откриха резултата чрез Мортен Расмусен. Така нещата за берлинчани станаха почти безнадеждни след като им трябваха три безответни гола.

Играчите на Херта натиснаха гостите, но гол така и не падаше.

В 75-та минута Гойко Качар изравни и даде някаква минимална надежда на домакините. Пет минути по-късно дойде Пол Дардай направи резултата 2:1 за Херта.

Окрилени от обрата немците продължиха да натискат и логичното се случи. В 84-та Качар отбеляза втория си гол и класира германците за груповата фаза на Лига Европа.