ЦСКА преодоля ирландците и е в следващия кръг

.

ЦСКА елиминира отбора на Дери Сити и е в плейофите на турнира Лига Европа.Това се случи след като армейците победиха с 1:0 ирландците в София и след 1:1 в реванша червените елиминираха отбора на Дери с общ резултат 2:1 в тяхна полза. Голът за червените вкара Маркиньос в 70-та минута след удар от пряк свободен удар, а домакините изравниха чрез Стюърт в 82-та минута.

Неприятната новина за ЦСКА е контузията на вратаря Здравко Чавдаров, който в 30-та минута бе заменен от младока Караджов. А след края на мача се разбра, че двама от дсновните играчи на ЦСКА ще пропуснат следващия двубой в Европа поради натрупани жълти картони.Това са двамата Голмайстори за ЦСКА от двата двубоя с Северноирландците  Маркиньос и Иван Стоянов.

ЦСКА ще е поставен в следващия кръг на Лига Европа и ще научи своя съперник на утрешния жребий в Нион.

0:1 Маркиньос 70

1:1 Стюърд 82

ДЕРИ СИТИ : Дохърти, Дилейни, Хътън, Грей (87-МакКълиън), Хигинс, Стюърт, О'Брайън, Дийри, Молой (74-Скълиън), Фарън (52-Макглин), Макманъс (Дженингс, Наш, Мартин)

ЦСКА : Чавдаров (30-Караджов), Виданов, Иванов, Котев,  Минев, Стоянов, Янев, Петров, Тодоров, Тимонов (66-Руи Мигел), Маркиньос (83-Орлинов)(Караджов, К.Стоянов, Зехиров, Саидходжа)

Ж.К. Виданов, Маркиньос, Иван Стоянов, Караджов (ЦСКА), Грей, Молой (Дери Сити)