Анжи са номер едно, след успех над Удинезе (видео)

В. Мухарски

Анжи Махачкала успя да си подпечата мястото си на директните елиминации в Лига Европа. Руснаците постигнаха домакинска победа над Удинезе с 2:0 в среща от Група "А" на втория по сила европейски турнир.

Кристофър Самба откри резултата чак в 72-ата минута след хубав удар от границата на малкото наказателно поле. Три минути по-късно падна и второто попадение, а негов автор бе Ето'о. Бившият играч на Барселона и Интер бе точен след диагонален удар от наказателното поле. Гостите завършиха мача с 10 души, след като Вилианс получи червен картон в 80-ата минута.

След този мач Анжи е лидер в своята група с 10 точки в актива си и със сигурност ще завърши на първа позиция в крайното класиране. Удинезе пък е на 4-ти с 4 точки и запазва минимални шансове за класиране на елиминациите.