Шахтьор е последният носител на Купата на УЕФА

.

Шахтьор Донецк спечели Купата на УЕФА след като победи на финала Вердер Бремен с 2:1 на стадион "Шюкрю Сараджоолу" в последното издание на турнира. Украинският тим грабна трофея в шестата минута на първото продължение с гол на бразилската си звезда Жадсон, който с прецизен удар простреля вратаря Тим Вийзе след чудесно извеждане от хърватина Сърна. Преди това в редовното време Луиш Адриано изведе отбора на Мирча Луческо в 25-ата минута с чудесен прехвърлящ изстрел, а десет минути по-късно Вердер изравниха от пряк свободен удар след грешка на стража Пятов, който не успя да избие топката и тя влетя в мрежата. Секунди преди края на второто продължение бе отменено попадение на Писаро, като съдията сметна, че е извършено нарушение.

ШАХТЬОР - ВЕРДЕР (БРЕМЕН) 2:1 (1:1)
1:0 - Луиш Адриано (25)