Хамбургер си тръгна с победа от Бремен

.

Отборът на Хамбургер направи важна крачка към финала за Купата на УЕФА, след като победи с 1:0 като гост Вердер. Единственото попадение за тима на Мартин Йол падна през първата част. В 28-ата минута Пьотър Троховски бе оставен непокрит в наказателното поле и отблизо с глава наказа Вийзе след отлично центриране на Ги Демел. Като цяло през тази първа част Хамбургер бе по-опасният тим и можеше да реализира още попадения.

Второто полувреме Вердер взе инициативата, докато гостите се прибраха в своята половина и чакаха удобни ситуации за контрадействия. Такива не липсваха най-вече благодарение на Ивица Олич, който игра много активно. Така на няколко пъти Вийзе се намеси решаващо. По-интересните ситуации обаче бяха пред Рьост. Уникални пропуски направиха Розенберг, Писаро, Диего, а вратарят на хамбургерци спаси други положения.