Дузпи оставиха Ман Сити в УЕФА

.

Отборът на Манчестър Сити продължава в следващата фаза на турнира за Купата на УЕФА след победа с дузпи над датския Олборг. “Гражданите” направиха уникална глупост, след като аванса им от два чисти гола преди реванша бе стопен от датчаните с голове на Шелтън в 84-ата и на Якобсен в 90-ата минути. Второто попадение бе от дузпа. В продълженията до нов гол не се стигна, но при дузпите вратарят Шей Гивън показа защо бе привлечен на “Ийслендс”, спасявайки удари на Аугустинусен и голмайстора Шелтън.

В другата късна среща ПСЖ излъга като гост Брага с гол на Оару в 81-ата минута. Така бяха избегнати продължения, тъй като първата среща във Франция бе завършила 0:0.

8-те тима, които продължават за УЕФА: Вердер, Хамбургер, Марсилия, ПСЖ, Шахтьор, Динамо, Манчестър Сити, Удинезе

ОЛБОРГ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:0 (3:4 при дузпите)
1:0 Шелтън (84)
2:0 Якобсен (90-дузпа)