Хамбургер със страхотен обрат срещу Галатасарай

.

Отборът на Хамбургер продължава напред в турнира за Купата на УЕФА след победа с 3:2 над Галатасарай на “Али Сами Йен” в Истанбул. Немците постигнаха невероятен обрат, след като губеха с 2:0.

Почти до края на първата част не се случи нищо, но в 42-ата минута Барош бе фаулиран в наказателното поле и Хари Кюъл откри от бялата точка. В 48-ата минута Галатасарай вече се виждаше в следващата фаза, тъй като Барош вкара втори гол, прехвърляйки Рьост. В рамките на три минути между 57-ата и 60-ата немците изравниха с два гола на Гереро. След това домакините се хвърлиха в атака и от това се възползва Олич, който направи обрата пълен в 90-ата минута.

ГАЛАТАСАРАЙ - ХАМБУРГЕР 2:3
1:0 Кюъл (42-дузпа)
2:0 Барош (48)
2:1 Гереро (57)
2:2 Гереро (60)
2:3 Олич (90)

ГАЛАТАСАРАЙ: Де Санктис, Серкан Курутулус (77-Хасан Шаш), Хакан Балта, Волкан Яман, Сабри Сариоглу (86-Нонда), Барис Йозбек, Арда Туран, Кюъл, Айхан Акман, Линкълн (66-Юмит Каран), Барош

ХАМБУРГЕР: Рьост, Бенджамин (80-Гравгаард), Боатенг, Матийсен, Аого, Янсен, Яролим, Алекс Силва, Питройпа, Олич (90-Томас Ринкон), Гереро

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Акман (Галатасарай); Рост, Боатенг (Хамбургер)